CS WEB Logo

29.05.2014

Autá Google budú opäť v teréne

Autá Google budú opäť v teréne

Internetový gigant Google bude opäť brázdiť po Slovensku prostredníctvom svojich populárnych autíčok Street View.

Dôvodom je aktualizácia snímok Street View (pohľad z ulice) na Mapách Google. „Autá budú fotografovať aj ďalšie významné lokality, ktoré doteraz neboli nasnímané. Navštívia niekoľko desiatok slovenských miest a obcí. Od Bratislavy až po Humenné,“ informovala spoločnosť na svojej stránke.

Pripomína, že pre používateľov Máp Google je dôležité, aby boli aktuálne. Google by rád zachytil aj miesta, o ktoré ho požiadali miestne inštitúcie. Stať by sa tak malo s využitím Street View batohu, takzvaného Trekkera.
Populárna služba je na Slovensku spustená od jesene v roku 2012. V súčasnosti je k dispozícii vo viac ako 55 krajinách na svete. Jarda Bengl, produktový manažér Googlu pripomenul, že slovenskí používatelia vďaka Street View môžu virtuálne navštíviť množstvo destinácii, napríklad aj unikátne slovenské jaskyne.

„Keďže infraštruktúra sa neustále vyvíja, veríme, že vďaka aktualizácii Street View snímok umožníme používateľom a návštevníkom Slovenska ešte lepšiu orientáciu a poskytneme im inšpiráciu pri výletoch a dovolenkách,“ povedal Bengl.

Autor + foto: Michal Paška